2012-12057 sayılı Milli Emlak Genel Yazısı (2/B Kullanıcı Listeleri)

T.C.  MALİYE BAKANLIĞI Milli Emlak Genel Müdürlüğü                                               

Sayı: B.07.0.MEG.0.14.00.00-349/0[3313-0]/12057 * 26.04.2012   

Konu: 2/B Kullanıcı Listeleri   (YAZININ PDF HALİ: 2012-12057)

54 İL VALİLİĞİNE (Defterdarlık)

İlgi: a) 12/03/2012 tarihli ve 7353 sayılı yazımız. b) 22/03/2012 tarihli ve 8571 sayılı yazımız. c) 12/04/2012 tarihli ve 10864 sayılı yazımız. d) 24/04/2012 tarihli ve 11794 sayılı yazımız.

6831 sayılı Orman Kanununun 2/B maddesi gereğince Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan taşınmazların değerlendirilmesine yönelik hükümlerin de yer aldığı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olduğu da belirtilerek, söz konusu kanun taslağının yasalaşmasını müteakip yapılacak satış işlemlerinde kullanılmak üzere liste formatı ve bu listeler hazırlanırken dikkat edilecek hususlara ilişkin bilgi notu 1. etap illere (38 il) ilgi (a); 2. etap illere (16 il) ilgi (b) yazımız ekinde gönderilmişti.

İlgi yazılarımızda; İdarece, güncelleme listelerinde veya kadastro tutanaklarında ismi geçen kişiler, taşınmaz bilgileri ve başvuru bedelini gösterir listelerin oluşturularak elektronik ortamda tutanak_2b@milliemlak.gov.tr adresine ve CD ye aktarılmış olarak Bakanlığımıza gönderilmesi istenilmiştir.

Ayrıca, kullanıcı listeleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ilgi (c) ve (d) yazılarımız ile belirtilmiştir.

Bundan başka, ilan edilecek kullanıcı listelerinin açıklama kısmına;

– Kullanıcıların son beş yıl için ödemiş olduğu ecrimisil bedeli bulunması durumunda buna ilişkin belgenin bir örneğinin başvuru sırasında getirileceğinin,  

– Başvuru ve satış bedellerinin; T. C. Ziraat Bankasının tüm şubelerinden, satış bedellerinin ayrıca aynı Bankanın internet şubesinden “2/B ve Tarım Arazileri Tahsilat Hesabına” yatırılacağı ile bu bedellerin herhangi bir hesap numarasına havale/EFT yoluyla ödenmeyeceğinin,

– Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren en geç üç ay içinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca taşınmazların özel kanunlar kapsamında kalıp kalmadığının bildirileceğinin,

belirtilmesi ve yukarıda bildirilen hususlarla ilgili defterdarlık ve malmüdürlükleri internet siteleri aracılığıyla da kamuoyunun bilgilendirilmesi uygun görülmüştür.

Söz konusu listelerin bu yazımız ve ilgi yazılarımızda belirtilen hususlara dikkat edilerek hazırlanması ve hazırlanan bu listelerin kontrol edilerek ilan edilmesini rica ederim.

DAĞITIM:

Aşağıda belirtilen Valilikler (Defterdarlık) 

1. ETAP İLLER 2. ETAP İLLER
ADANA, AMASYA, ANKARA, ANTALYA AYDIN, BALIKESİR, BURSA, İSTANBUL, MUĞLA, ÇANAKKALE, İZMİR, ÇANKIRI, OSMANİYE, DENİZLİ, K.MARAŞ, SAKARYA, KARABÜK, SAMSUN, DÜZCE, KIRIKKALE, SİNOP, EDİRNE, KIRKLARELİ, TOKAT, BİLECİK, GAZİANTEP, KOCAELİ, TRABZON, BİNGÖL, GİRESUN, KÜTAHYA, YALOVA, BOLU, HATAY, MANİSA, BURDUR, ISPARTA, MERSİN AFYONKARAHİSAR, KARAMAN, KONYA, BARTIN, KASTAMONU, NEVŞEHİR, ÇORUM, KAYSERİ,            NİĞDE, ESKİŞEHİR, KİLİS, ORDU, TEKİRDAĞ, UŞAK, YOZGAT, ZONGULDAK

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın